ΝΕΑ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

rss

Τρίτη 14 Αυγούστου 2012

Νάσε Τάξι -ΠΑΟΚ 0-1 σημειώσατε διπλό

Γυναικείο Ποδόσφαιρο 11 Αυγ. 2012 17:40 - Από Χρύσανθος Δοβλέτογλου Η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα του ΠΑΟΚ επικράτησε το Σάββατο (11/8) της Νάσε Τάξι στα Σκόπια με 1-0 και ατενίζει την υπόθεση πρόκριση στους "32" του Τσάμπιονς Λιγκ με αισιοδοξία. 20λεπτη διακοπή λίγο πριν την λήξη του ματς λόγω αντεθνικών συνθημάτων που ακούστηκαν.

Σημαντική νίκη που τις δίνει προβάδισμα για την πρόκριση στους "32" του Τσάμπιονς Λιγκ πέτυχε το Σάββατο (11/8) η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα του ΠΑΟΚ. Ο "Δικέφαλος" επικράτησε στην πρεμιέρα των προκριματικών με 1-0 της οικοδέσποινας του 7ου ομίλου, Νάσε Τάξι, ξεκινώντας ιδανικά τις υποχρεώσεις του στην δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Σκόρερ χρίστηκε η Παντελειάδου με εκτέλεση φάουλ στο 47'.

Αντεθνικά συνθήματα και διακοπή

Λίγο πριν την λήξη ο αγώνας διακόπηκε για περίπου 20 λεπτά λόγω αντεθνικών συνθημάτων που ακούστηκαν από τους Σκοπιανούς που βρέθηκαν στο γήπεδο. Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι η αντίπαλος του ΠΑΟΚ κινδυνεύει με τιμωρία από την UEFA και, πλέον, αναμένεται η απόφαση της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας, η οποία μπορεί να επηρεάσει το σκορ του αγώνα και από 1-0 να διαμορφωθεί σε 3-0 υπέρ του "Δικεφάλου".

* Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου που συμμετέχει ο ΠΑΟΚ η ΜΤΚ νίκησε την Σκόντο με 5-0 και συγκατοικεί με τον "Δικέφαλο" στην πρώτη θέση.

ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ

αντίπαλος του "Δικεφάλου" στον 7ο προκριματικό όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ είναι η οικοδέσποινα, Νάσε Τάξι, σε ένα παιχνίδι που θα αρχίσει στις 18.00 ώρα Ελλάδας.

13 Αυγούστου τα κορίτσια του ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσουν την Σκόντο και στις 16 του μηνός κόντρα στην ΜΤΚ θα ολοκληρώσουν την προσπάθειά τους για πρόκριση στους "32" της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

* Να σημειωθεί, πως από τον κάθε όμιλο προκρίνεται η πρώτη ομάδα και οι δύο καλύτερες δεύτερες

Ο ΑΓΩΝΑΣ
* Αρχισε το παιχνίδι...

4' Η Αρβανιτάκη δεν βρίσκει στόχο.

* Ο ΠΑΟΚ παρουσιάζεται πιο επιθετικός στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα.

10' Ευκαιρία για την Νάσε Τάξι με την Μπραϊμι. Σώζει την εστία της η Χαραλαμπίδου

14' Η Χαραλαμπίδου φωνάζει και πάλι παρών αυτή την φορά μετά από προσπάθεια της Κριβάνιεβα

28' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με την Παντελειάδου, σώζει η Βιτάνοβα

34' Η Γκατζογιάννη απειλεί την εστία της Νάσε Τάξι

39' Εκτέλεση κόρνερ από την Παντελειάδου, η Αρβανιτάκη δεν βρίσκει στόχο

44' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με την Ντιμιτρίεβιτς

Λήξη ημιχρόνου
2o ημίχρονο

47' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Η Ντιμιτρίεβιτς κερδίζει φάουλ, το οποίο εκτελεί η αρχηγός του "Δικεφάλου", Δήμητρα Παντελειάδου και ανοίγει το σκορ.

58' Η Παντελειάδου προσπαθεί να παραβιάσει την αντίπαλη εστία αλλά σώζει η Βιτάνοβα.

66' Αλλαγή για την Νάσε Τάξι. Σαμπάνι αντί Στογιανόσκα.

67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μάρκου αντί Αρβανιτάκη.

72' Κόρνερ της Παντελειάδου, η Βαρδαλή δεν βρίσκει στόχο.

79΄Η Ντιμιτρίεβιτς αστοχεί.

87' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μουρατίδου αντί Γκατζογιάννη.