ΝΕΑ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

rss

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

ΑΡΗΣ: Νίκη επί του ΚΑΟΔ - "Αψιμαχίες" μεταξύ οπαδών

Τη νίκη έστω και δύσκολα πήρε σήμερα ο Άρης, που αντιμετώπισε στο "Αλεξάνδρειο Μέλαθρον" τον ΚΑΟΔ. Οι "κίτρινοι" επιβλήθηκαν της ομάδας της Δράμας με 77-70 και πλέον στρέφουν το βλέμμα τους στην αναμέτρηση της...

Τρίτης στη Γαλλία απέναντι στη Βιλερμπάν. Το συγκρότημα του Βαγέλλη Αλεξανδρή δεν μπήκε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμη και με 13 πόντους. Οι παίκτες του Άρη όμως, με καλή άμυνα και σωστές λύσεις στην επίθεση, κατάφεραν να καλύψουν τη διαφορά και να πάνε στα αποδυτήρια με διαφορά 2ω πόντων υπέρ τους.

Στα εξαγωνιστικά, μικρής έντασης αψιμαχίες δημιουργήθηκαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου μεταξύ των οπαδών στη θύρα 10, οι οποίες έληξαν γρήγορα, έπειτα από την επέμβαση των ανδρών της ιδιωτικής ασφάλειας του γηπέδου.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 12-19, 37-30, 54-54, 77-70.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ: (Αλεξανδρής): Μαυραϊδής 12, Κερούς 11, Ταπούτος 12, Τσαϊρέλης 4, Ντέιβις 11, Κρούσιτς 3, Μποχωρίδης, Μπόγρης 8, Μόλντροου 6 , Βεργίνης 10, Δήμας, Βεζένκοφ.

ΚΑΟΔ: (Καλαφατάκης): Χαντ 10, Καρίδας 1, Χαραλαμπίδης 4, Αθηναίου 13, Ιωακειμίδης, Μισέλ 11, Κιτσούλης, Τσέρανιτς, Ζάρας 6, Μπάβτσιτς 7, Κακαρούδης 12, Μπένας 6.
Πηγή: thestival.gr