rss

Τρίτη 3 Δεκεμβρίου 2013

Γ2 ΕΚΑΣΘ: ΑΟ Μεσημβρίας - Αστέρας Κουκλουτζά 60-35 Σημειώσατε Άσσο

VS

Άνετη ήταν η επικράτηση για τον ΑΟ Μεσημβρίας στον αγώνα με τον Αστέρα Κουκλουτζά με 60-35
Σημειώσατε Άσσο

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και επέβαλαν το ρυθμό τους με κλειδί για μια ακόμη φορά την άμυνα. Χαρακτηριστικό ήταν ότι η ομάδα του Ευόσμου πέτυχε στο ημίχρονο μόλις 17 πόντους έχοντας δεχτεί 42. Αξιοσημείωτη ήταν η παρουσία του κόσμου στο γήπεδο.

Την επόμενη αγωνιστική, ο Α.Ο.Μ. θα αντιμετωπίσει τη φιλόδοξη ομάδα της Δ.Ε.Η. Ο αγώνας θα γίνει στο κλειστό του Αγίου Αθανασίου τη Δευτέρα 9/12 στις 9:30 το βράδυ.

Δεκάλεπτα: 24-10, 42-17, 55-22, 60-35
Διαιτητές: Κούσης-Καλφόπουλος

ΑΟ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ (Γιαννάκαρος): Αντωνιάδης, Μπρούσαλης 6, Χουρμουζηίδης, Κιουρσίδης 26 (6), Αλμασίδης 12 (1), Θεοδωρίδης 8, Χασαπίδης 3, Τσιρέκας, Στάμογλου, Χριστοφής 2, Οικονομάκος 3 (1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΚΛΟΥΤΖΑ (Σταυρόπουλος): Ταλταμπάνης, Σιδεράς Γ. 5, Σιδεράς Θ. 2, Σταυρόπουλος 4 (1), Σιδηρόπουλος 10, Παπαδόπουλος, Σαββίδης 2, Νικητάκης 3, Ζαρωτιάδης 5, Βέλκος, Σέββας 2, Ιωαννίδης 2.
Πηγή: tsiotras.blogspot.com/